Rehabilitacja

Ośrodek posiada wpis do Ewidencji ośrodków uprawnionych do przyjmowania osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami: narządu ruchu, laryngologicznymi, dermatologicznymi, onkologicznymi /kobiety po mastektomii/, reumatycznymi, przemiany materii, neurologicznymi;
układu: krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego;
z zaburzeniami: nerwicowymi, depresyjnymi, głosu i mowy, z rozszczepem wargi i podniebienia, jąkający się, z alergią, celiakią, otyłością, z zespołem Downa, z padaczką, z chorobą psychiczną, z upośledzeniem umysłowym.

Zabiegi w cenie turnusu:

Tabela przedstawia ceny zabiegów dokupowanych dodatkowo.

NazwaMinutCena
Prądy diadynamiczne1512 zł.
Prądy interferencyjne1512 zł.
Galwanizacja1512 zł.
Prąd Kotza1512 zł.
Prądy Tens’a1512 zł.
Prąd Traberta1512 zł.
Jonoforeza z lekiem pacjenta1512 zł.
Jonoforeza borowinowa1512 zł.
Elektrostymulacja mięśni1512 zł.
Laseroterapia laser-skaner610 zł.
Laseroterapia laser punktowy312 zł.
Ultradźwięki310 zł.
Fonoforeza borowinowa312 zł.
Fonoforeza z lekiem pacjenta310 zł.
Terapia polem magnetycznym1515 zł.
Magnetostymulacja – mata Viofor1015 zł.
Naświetlanie lampą sollux1510 zł.
Naświetlanie lampą solaris1010 zł.
Inhalacje1010 zł.
Tlenoterapia1515 zł.
Krioterapia miejscowa315 zł.
Masaż mechaniczny w fotelu1015 zł.
Relaks całego ciała – chi-machine1012 zł.
Masaż suchy jednoodcinkowy1020 zł.
UGUL2030 zł.
Masaż limfatyczny aparatem BOA2020 zł.
Masaż suchy – łóżko wodne HYDROJET1520 zł.
Masaż wibracyjny stóp1510 zł.
Okłady borowinowe1520 zł.
Kąpiel perełkowa1520 zł.
Kąpiel czterokomorowa1515 zł.
Hydromasaż1525 zł.
Masaż wirowy kończyn dolnych1515 zł.
Masaż wirowy kończyn dolnych + LS1520 zł.
Masaż wirowy kończyn górnych1515 zł.
Bicze wodne w kabinie1512 zł.
Sucha kąpiel w CO21515 zł.
Sucha kąpiel w O31515 zł.
Kąpiel borowinowa – ekstrakt1530 zł.
Prądy interferencyjne1512 zł.

Zabiegi dodatkowe płatne:

NazwaMinutCena
Masaż kręgosłupa leczniczy /częściowy/2040 zł.
Masaż punktowy /odcinkowy/2040 zł.
Masaż limfatyczny ręczny /odcinkowy/2050 zł.
Masaż funkcyjny /rozciąganie mięśnia + ruchy bierne/2040 zł.
Masaż izometryczny /sportowy/2040 zł.
Masaż centryfugalny /stawowy/1540 zł.
Masaż relaksacyjny częściowy2040 zł.
Masaż relaksacyjny całościowy50100 zł.
Masaż kamieniami /plecy/2050 zł.
Masaż kamieniami /całościowy/50100 zł.
Masaż bańką chińską /częściowy/2040 zł.
Masaż aromaterapeutyczny /częściowy/2050 zł.
Masaż aromaterapeutyczny /całościowy/50100 zł.
Refleksoterapia stóp2050 zł.
Ćwiczenia specjalne indywidualne2030 zł.
Kąpiel w kozim mleku1530 zł.
Kąpiel w solach1530 zł.
Kąpiel aromaterapeutyczna1530 zł.

Kilka opisów zabiegów w OW EWA

Kinezyterapia:

 • Gimnastyka zbiorowa pod okiem instruktora.
 • Gimnastyka indywidualna pod okiem instruktora – jest podstawą rehabilitacji leczniczej. Aktywność fizyczna rozwija i usprawnia narząd ruchu, utrzymuje pełny zakres ruchów w stawach, wzmacnia układ nerwowy, poprawia ogólną kondycję.
 • Gimnastyka przyrządowa.
 • Mechanoterapia: masaż klasyczny całościowy i segmentarny. To szereg ruchów wykonywanych ręką masażysty w pewnej kolejności i określonym tempie, w celach leczniczych i w odnowie biologicznej. Masaż stosuje się w celu pobudzenia obiegu krwi i uzyskania lepszego ukrwienia tkanek, poprawienia wyglądu skóry i sprawności mięśni, daje ukojenie nerwom i usuwa uczucie zmęczenia.
 • Fotel masujący: usuwa stres, zmęczenie, bóle głowy i pleców, złe samopoczucie. Precyzyjny mechanizm fotela różnicuje siłę nacisku na określone części ciała, regenerując cały organizm. Wzmacnia mięśnie grzbietowe i utrzymuje oś szkieletu w naturalnej, zdrowej pozycji.

Światłolecznictwo:

 • Laseroterapia: promieniowanie laserowe o małej mocy. Przyspiesza regenerację tkanek, wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz zwyrodnień. Stosuje się w zwyrodnieniach stawów, chorobach układu kostno-stawowego, w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, przewlekłych i ostrych zapaleń nerwów obwodowych, chorób naczyń obwodowego układu krążenia, bóli poamputacyjnych i fantomowych, trudno gojących się ran, owrzodzeń troficznych, odleżyn, a także w likwidacji zakwasów, obrzęków pourazowych i krwiaków.
 • Lampa sollux: wykorzystuje się tu promieniowanie podczerwone penetrujące w głąb tkanek powodując ich przekrwienie oraz zapobiega ewentualnym niepożądanym odczynom skórnym nadfioletu.
 • Lampa SOLARIS: leczenie światłem spolaryzowanym wykazuje działanie przeciwbólowe, pobudzające system immunologiczny, działa gojąco i przeciwzapalnie.

Fizykoterapia:

 • Diadynamic: jest to działanie prądu galwanicznego i nałożonego na ten prąd prądu impulsowego, który działa przeciwbólowo, zmniejszając napięcie mięśniowe wzmagające aktywność naczyniową oraz stymulacje mięśniowe. Wskazania: choroby układu nerwowego, choroby reumatyczne, stany pourazowe, bóle fantomowe.
 • Jonoforeza: to sposób wprowadzenia jonów lub cząsteczek leków poprzez skórę lub błonę śluzową pod wpływem prądu stałego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działa przeciwzapalnie.
 • Galwanizacja: zabieg elektroleczniczy, przepływ prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w nerwobólach, polineuropatii, w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, zaburzeniach krążenia obwodowego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działanie przeciwzapalne.
 • Interdyn: przepływ przez tkanki prądów powstałych w wyniku interferencji dwóch prądów średniej częstotliwości płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych. Aplikuje się je przy pomocy czterech elektrod przyłożonych do ciała tak, aby utworzyły dwa obwody prądowe, krzyżujące się w ognisku choroby. Powstałe prądy interferencyjne są prądami przemiennymi niskiej częstotliwości, którą w czasie zabiegu może być słaba, lub rytmicznie się zmieniać w wybranym okresie. Poprawia ukrwienie tkanek.
 • Arsonwalizacja: zabieg polegający na wykorzystaniu do celów leczniczych prądów o częstotliwości w granicach od 300 do 500 kHz, oddziałujących głównie na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Zabieg ten stosowany jest w celu leczenia nerwobólów, zaburzeń czucia, świądu. Wytwarzający się ozon posiada działanie dezynfekujące. Zabieg ten działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu więdnięciu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów.
 • Isodynamik: pomaga leczyć zespoły bólowe w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, nerwobóle, zapalenie okołostawowe, zespoły naczyniowe, obrzęki. Możliwość wykonania zabiegu jednocześnie na dwa bolesne stawy.
 • Elektrostymulacja: usprawnia porażone mięśnie, zapobiega zanikom mięśni, stymuluje porażone nerwy obwodowe, poprawia ukrwienie tkanek, działa przeciwbólowo.

Terapia polem magnetycznym:

 Magnetronic: poprawia przemianę materii, zwiększa wykorzystanie tlenu przez komórkę, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, poprawia ukrwienie, przyspiesza gojenie ran i złamań.

Ciepłolecznictwo:

 • Borowinowe: preparat cechuje działanie przeciwzapalne, ściągające uszkodzone tkanki, zwiększające ukrwienie skóry i tkanek najbliżej położonych w stosunku do miejsca zabiegu oraz uaktywniające reakcje enzymatyczne w tkankach. Wskazania do stosowania: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie korzonków nerwowych, choroby układu krążenia w obrębie kończyn, niedowłady kończyn dolnych, stany bólowe po stłuczeniach, złamaniach i zwichnięciach.

Aerosoloterapia:

 • Inhalacje: stosuje się w przewlekłych nieżytach gardła i nosa, zapaleniach krtani, alergii, stanie wyczerpania głosowego czy profilaktycznie u pracowników narażonych na wdychanie pyłów, a także wielu innych chorobach układu oddechowego.
 • Inhalacje solankowe: aerosol zawierający jon chlorkowo-sodowy penetrując w głąb oskrzelików i pęcherzyków płucnych, rozluźniając zastarzałą wydzielinę, prowadzi do ułatwienia jej odkrztuszania. Główne zastosowanie w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i u osób pracujących w trudnych warunkach.
 • Inhalacje solankowo-olejkowe: rozrzedzają wydzielinę w drogach oddechowych, przyspieszają regenerację i nawilżają nabłonek dróg oddechowych, zmniejszają obrzęk zapalny błony śluzowej. Główne zastosowanie w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i u osób pracujących w trudnych warunkach.

Tlenoterapia.

Zastosowanie profilaktycznie, aby zachować zdrowie i odmłodzić organizm, pomaga w odtruwaniu organizmu po papierosach, alkoholu, kawie, antybiotykach. Usuwa migreny, depresje, niedokrwienie mózgu, trudności w koncentracji. Dotlenienie organizmu opóźnia procesy starzenia, poprawia stan skóry, pomaga przy odchudzaniu, u sportowców wzmacnia wydolność organizmu, reguluje niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze krwi, poprawia dokrwienie ograniczonych funkcjonalnie mięśni, wzmacnia je, powodując poprawę ich siły, odciążenie kości i stawów, a w wyniku tego redukcja bólu, reguluje schorzenia przemiany materii przy schorzeniach typu cukrzyca, poprawia wydolność organizmu przy schorzeniach naczyń wieńcowych i po zawale mięśnia sercowego.

Masaż wirowy kończyn górnych lub dolnych.

Wykorzystując właściwości środowiska wodnego, temperaturę, ruch wirowy powstały przez wypływający strumień wody – uzyskuje się doskonały efekt terapeutyczny. W zależności od temperatury wody w wannie, możemy uzyskać efekt rozgrzania i rozluźnienia lub stosując wodę zimną zwalczamy stan zapalny i uzyskujemy efekt przeciwbólowy. Zastosowany czynnik dezynfekujący w trakcie kąpieli wirowej wydatnie pomaga podczas leczenia niektórych rodzajów ran, łagodnie je dezynfekując i oczyszczając oraz pobudzając do gojenia.

Kąpiel czterokomorowa

 Wanna czterokomorowa umożliwia prowadzenie dwóch różnego rodzaju zabiegów z zakresu hydroterapii:

 • Kąpieli naprzemiennych (ciepła-zimna woda) dla części ciała zanurzonych w komorach wanny.
 • Kąpieli wodno-elektrycznych. Wskazania do kąpieli elektryczno – wodnych: zapalenia wielonerwowe, nerwobóle, niedowłady, zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwica wegetatywna, zaburzenia ukrwienia obwodowego. Natomiast wskazania do kąpieli naprzemiennych obejmują: „gimnastykę naczyń krwionośnych”.
 • Naprzemienne rozluźnienie i obkurczenie naczyń, choroby naczyń krwionośnych, niektóre choroby krążenia obwodowego, artritis stawów obwodowych, zwichnięcia, skręcenia stawów, urazy ścięgien, niskie ciśnienie krwi, stany po amputacji (między innymi hartowanie kikuta).

Masaż podwodny:

W komputerowej wannie „SPA” z zastosowaniem jednocześnie ośmiu bieży podwodnych i sprężonego powietrza wchodzącego przez 100 otworów w dnie wanny z możliwością regulacji ciśnienia od 3 do 15 atmosfer – 4 zabiegi w jednej kąpieli. Zastosowanie: masaż kręgosłupa i lędźwi, nerwica, poprawa krążenia, stresy, zaniki mięśni, ujędrnianie ciała, leczenie pourazowe, odchudzanie ciała, masaż jelit, złogi w jelitach, masaż receptorów stóp.

Kąpiele perełkowe:

Woda w kąpieli wzbogacona jest pęcherzykami powietrza. Działanie tej kąpieli polega głównie na uspokojeniu chorego, zrelaksowaniu i lekko nasennie. Kąpiele perełkowe stosuje się w: nadpobudliwości nerwowej, bezsenności, po ćwiczeniach fizycznych o dużym natężeniu, polineuropatii cukrzycowej, nerwobólach, bólach głowy, nadciśnieniu tętniczym I i II stopnia. Mogą być stosowane jako kąpiele całkowite lub częściowe na kończyny dolne.