Logo OW EWA

Baza zabiegowa

Ośrodek posiada wpis do Ewidencji ośrodków uprawnionych do przyjmowania osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami: narządu ruchu, laryngologicznymi, dermatologicznymi, onkologicznymi /kobiety po mastektomii/, reumatycznymi, przemiany materii, neurologicznymi;
układu: krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego;
z zaburzeniami: nerwicowymi, depresyjnymi, głosu i mowy, z rozszczepem wargi i podniebienia, jąkający się, z alergią, celiakią, otyłością, z zespołem Downa, z padaczką, z chorobą psychiczną, z upośledzeniem umysłowym.

Zabiegi w cenie turnusu:

Nazwa Minut Cena
Prądy diadynamiczne 15 12 zł.
Prądy interferencyjne 15 12 zł.
Galwanizacja 15 12 zł.
Prąd Kotza 15 12 zł.
Prądy Tens'a 15 12 zł.
Prąd Traberta 15 12 zł.
Jonoforeza z lekiem pacjenta 15 12 zł.
Jonoforeza borowinowa 15 12 zł.
Elektrostymulacja mięśni 15 12 zł.
Laseroterapia laser-skaner 6 10 zł.
Laseroterapia laser punktowy 3 12 zł.
Ultradźwięki 3 10 zł.
Fonoforeza borowinowa 3 12 zł.
Fonoforeza z lekiem pacjenta 3 10 zł.
Terapia polem magnetycznym 15 15 zł.
Magnetostymulacja - mata Viofor 10 15 zł.
Naświetlanie lampą sollux 15 10 zł.
Naświetlanie lampą solaris 10 10 zł.
Inhalacje 10 10 zł.
Tlenoterapia 15 15 zł.
Krioterapia miejscowa 3 15 zł.
Masaż mechaniczny w fotelu 10 15 zł.
Relaks całego ciała - chi-machine 10 12 zł.
Masaż suchy jednoodcinkowy 10 20 zł.
UGUL 20 30 zł.
Masaż limfatyczny aparatem BOA 20 20 zł.
Masaż suchy - łóżko wodne HYDROJET 15 20 zł.
Masaż wibracyjny stóp 15 10 zł.
Okłady borowinowe 15 20 zł.
Kąpiel perełkowa 15 20 zł.
Kąpiel czterokomorowa 15 15 zł.
Hydromasaż 15 25 zł.
Masaż wirowy kończyn dolnych 15 15 zł.
Masaż wirowy kończyn dolnych + LS 15 20 zł.
Masaż wirowy kończyn górnych 15 15 zł.
Bicze wodne w kabinie 15 12 zł.
Sucha kąpiel w CO2 15 15 zł.
Sucha kąpiel w O3 15 15 zł.
Kąpiel borowinowa - ekstrakt 15 30 zł.
Prądy interferencyjne 15 12 zł.
Ceny dotyczą zabiegów dokupionych dodatkowo.


Zabiegi dodatkowe płatne:

Nazwa Minut Cena
Masaż kręgosłupa leczniczy /częściowy/ 20 40 zł.
Masaż punktowy /odcinkowy/ 20 40 zł.
Masaż limfatyczny ręczny /odcinkowy/ 20 50 zł.
Masaż funkcyjny /rozciąganie mięśnia + ruchy bierne/ 20 40 zł.
Masaż izometryczny /sportowy/ 20 40 zł.
Masaż centryfugalny /stawowy/ 15 40 zł.
Masaż relaksacyjny częściowy 20 40 zł.
Masaż relaksacyjny całościowy 50 100 zł.
Masaż kamieniami /plecy/ 20 50 zł.
Masaż kamieniami /całościowy/ 50 100 zł.
Masaż bańką chińską /częściowy/ 20 40 zł.
Masaż aromaterapeutyczny /częściowy/ 20 50 zł.
Masaż aromaterapeutyczny /całościowy/ 50 100 zł.
Refleksoterapia stóp 20 50 zł.
Ćwiczenia specjalne indywidualne 20 30 zł.
Kąpiel w kozim mleku 15 30 zł.
Kąpiel w solach 15 30 zł.
Kąpiel aromaterapeutyczna 15 30 zł.

 Kilka opisów zabiegów w OW EWA


Kinezyterapia:

 • Gimnastyka zbiorowa pod okiem instruktora.
 • Gimnastyka indywidualna pod okiem instruktora - jest podstawą rehabilitacji leczniczej. Aktywność fizyczna rozwija i usprawnia narząd ruchu, utrzymuje pełny zakres ruchów w stawach, wzmacnia układ nerwowy, poprawia ogólną kondycję.
 • Gimnastyka przyrządowa.
 • Mechanoterapia: masaż klasyczny całościowy i segmentarny. To szereg ruchów wykonywanych ręką masażysty w pewnej kolejności i określonym tempie, w celach leczniczych i w odnowie biologicznej. Masaż stosuje się w celu pobudzenia obiegu krwi i uzyskania lepszego ukrwienia tkanek, poprawienia wyglądu skóry i sprawności mięśni, daje ukojenie nerwom i usuwa uczucie zmęczenia.
 • Fotel masujący: usuwa stres, zmęczenie, bóle głowy i pleców, złe samopoczucie. Precyzyjny mechanizm fotela różnicuje siłę nacisku na określone części ciała, regenerując cały organizm. Wzmacnia mięśnie grzbietowe i utrzymuje oś szkieletu w naturalnej, zdrowej pozycji.
Baza zabiegowa

Światłolecznictwo:

 • Laseroterapia: promieniowanie laserowe o małej mocy. Przyspiesza regenerację tkanek, wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz zwyrodnień. Stosuje się w zwyrodnieniach stawów, chorobach układu kostno-stawowego, w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, przewlekłych i ostrych zapaleń nerwów obwodowych, chorób naczyń obwodowego układu krążenia, bóli poamputacyjnych i fantomowych, trudno gojących się ran, owrzodzeń troficznych, odleżyn, a także w likwidacji zakwasów, obrzęków pourazowych i krwiaków.
 • Lampa sollux: wykorzystuje się tu promieniowanie podczerwone penetrujące w głąb tkanek powodując ich przekrwienie oraz zapobiega ewentualnym niepożądanym odczynom skórnym nadfioletu.
 • Lampa SOLARIS: leczenie światłem spolaryzowanym wykazuje działanie przeciwbólowe, pobudzające system immunologiczny, działa gojąco i przeciwzapalnie.

Fizykoterapia:

Baza zabiegowa
 • Diadynamic: jest to działanie prądu galwanicznego i nałożonego na ten prąd prądu impulsowego, który działa przeciwbólowo, zmniejszając napięcie mięśniowe wzmagające aktywność naczyniową oraz stymulacje mięśniowe. Wskazania: choroby układu nerwowego, choroby reumatyczne, stany pourazowe, bóle fantomowe.
 • Jonoforeza: to sposób wprowadzenia jonów lub cząsteczek leków poprzez skórę lub błonę śluzową pod wpływem prądu stałego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działa przeciwzapalnie.
 • Galwanizacja: zabieg elektroleczniczy, przepływ prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w nerwobólach, polineuropatii, w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, zaburzeniach krążenia obwodowego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działanie przeciwzapalne.
 • Interdyn: przepływ przez tkanki prądów powstałych w wyniku interferencji dwóch prądów średniej częstotliwości płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych. Aplikuje się je przy pomocy czterech elektrod przyłożonych do ciała tak, aby utworzyły dwa obwody prądowe, krzyżujące się w ognisku choroby. Powstałe prądy interferencyjne są prądami przemiennymi niskiej częstotliwości, którą w czasie zabiegu może być słaba, lub rytmicznie się zmieniać w wybranym okresie. Poprawia ukrwienie tkanek.
 • Baza zabiegowa
 • Arsonwalizacja: zabieg polegający na wykorzystaniu do celów leczniczych prądów o częstotliwości w granicach od 300 do 500 kHz, oddziałujących głównie na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Zabieg ten stosowany jest w celu leczenia nerwobólów, zaburzeń czucia, świądu. Wytwarzający się ozon posiada działanie dezynfekujące. Zabieg ten działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu więdnięciu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów.
 • Isodynamik: pomaga leczyć zespoły bólowe w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, nerwobóle, zapalenie okołostawowe, zespoły naczyniowe, obrzęki. Możliwość wykonania zabiegu jednocześnie na dwa bolesne stawy.
 • Elektrostymulacja: usprawnia porażone mięśnie, zapobiega zanikom mięśni, stymuluje porażone nerwy obwodowe, poprawia ukrwienie tkanek, działa przeciwbólowo.

Terapia polem magnetycznym:

Baza zabiegowa

Magnetronic: poprawia przemianę materii, zwiększa wykorzystanie tlenu przez komórkę, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, poprawia ukrwienie, przyspiesza gojenie ran i złamań.

Ciepłolecznictwo:

 • Borowinowe: preparat cechuje działanie przeciwzapalne, ściągające uszkodzone tkanki, zwiększające ukrwienie skóry i tkanek najbliżej położonych w stosunku do miejsca zabiegu oraz uaktywniające reakcje enzymatyczne w tkankach. Wskazania do stosowania: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie korzonków nerwowych, choroby układu krążenia w obrębie kończyn, niedowłady kończyn dolnych, stany bólowe po stłuczeniach, złamaniach i zwichnięciach.

Aerosoloterapia:

 • Inhalacje: stosuje się w przewlekłych nieżytach gardła i nosa, zapaleniach krtani, alergii, stanie wyczerpania głosowego czy profilaktycznie u pracowników narażonych na wdychanie pyłów, a także wielu innych chorobach układu oddechowego.
 • Inhalacje solankowe: aerosol zawierający jon chlorkowo-sodowy penetrując w głąb oskrzelików i pęcherzyków płucnych, rozluźniając zastarzałą wydzielinę, prowadzi do ułatwienia jej odkrztuszania. Główne zastosowanie w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i u osób pracujących w trudnych warunkach.
 • Inhalacje solankowo-olejkowe: rozrzedzają wydzielinę w drogach oddechowych, przyspieszają regenerację i nawilżają nabłonek dróg oddechowych, zmniejszają obrzęk zapalny błony śluzowej. Główne zastosowanie w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i u osób pracujących w trudnych warunkach.
Baza zabiegowa

Tlenoterapia.

Zastosowanie profilaktycznie, aby zachować zdrowie i odmłodzić organizm, pomaga w odtruwaniu organizmu po papierosach, alkoholu, kawie, antybiotykach. Usuwa migreny, depresje, niedokrwienie mózgu, trudności w koncentracji. Dotlenienie organizmu opóźnia procesy starzenia, poprawia stan skóry, pomaga przy odchudzaniu, u sportowców wzmacnia wydolność organizmu, reguluje niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze krwi, poprawia dokrwienie ograniczonych funkcjonalnie mięśni, wzmacnia je, powodując poprawę ich siły, odciążenie kości i stawów, a w wyniku tego redukcja bólu, reguluje schorzenia przemiany materii przy schorzeniach typu cukrzyca, poprawia wydolność organizmu przy schorzeniach naczyń wieńcowych i po zawale mięśnia sercowego.

Masaż wirowy kończyn górnych lub dolnych.

Wykorzystując właściwości środowiska wodnego, temperaturę, ruch wirowy powstały przez wypływający strumień wody - uzyskuje się doskonały efekt terapeutyczny. W zależności od temperatury wody w wannie, możemy uzyskać efekt rozgrzania i rozluźnienia lub stosując wodę zimną zwalczamy stan zapalny i uzyskujemy efekt przeciwbólowy. Zastosowany czynnik dezynfekujący w trakcie kąpieli wirowej wydatnie pomaga podczas leczenia niektórych rodzajów ran, łagodnie je dezynfekując i oczyszczając oraz pobudzając do gojenia.

Kąpiel czterokomorowa

Baza zabiegowa

Wanna czterokomorowa umożliwia prowadzenie dwóch różnego rodzaju zabiegów z zakresu hydroterapii:

 • Kąpieli naprzemiennych (ciepła-zimna woda) dla części ciała zanurzonych w komorach wanny.
 • Kąpieli wodno-elektrycznych. Wskazania do kąpieli elektryczno - wodnych: zapalenia wielonerwowe, nerwobóle, niedowłady, zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwica wegetatywna, zaburzenia ukrwienia obwodowego. Natomiast wskazania do kąpieli naprzemiennych obejmują: "gimnastykę naczyń krwionośnych".
 • Naprzemienne rozluźnienie i obkurczenie naczyń, choroby naczyń krwionośnych, niektóre choroby krążenia obwodowego, artritis stawów obwodowych, zwichnięcia, skręcenia stawów, urazy ścięgien, niskie ciśnienie krwi, stany po amputacji (między innymi hartowanie kikuta).

Masaż podwodny:

W komputerowej wannie "SPA" z zastosowaniem jednocześnie ośmiu bieży podwodnych i sprężonego powietrza wchodzącego przez 100 otworów w dnie wanny z możliwością regulacji ciśnienia od 3 do 15 atmosfer - 4 zabiegi w jednej kąpieli. Zastosowanie: masaż kręgosłupa i lędźwi, nerwica, poprawa krążenia, stresy, zaniki mięśni, ujędrnianie ciała, leczenie pourazowe, odchudzanie ciała, masaż jelit, złogi w jelitach, masaż receptorów stóp.

Kąpiele perełkowe:

Woda w kąpieli wzbogacona jest pęcherzykami powietrza. Działanie tej kąpieli polega głównie na uspokojeniu chorego, zrelaksowaniu i lekko nasennie. Kąpiele perełkowe stosuje się w: nadpobudliwości nerwowej, bezsenności, po ćwiczeniach fizycznych o dużym natężeniu, polineuropatii cukrzycowej, nerwobólach, bólach głowy, nadciśnieniu tętniczym I i II stopnia. Mogą być stosowane jako kąpiele całkowite lub częściowe na kończyny dolne.

Wiadereczko